Internet

Arduino ile Led Yakmak – Blink Uygulaması #2

Rate this postArduino Başlangıç Seti :

Arduino Dersleri serimize devam ediyoruz! Merak ile beklediğiniz serimizde sizlere en basit Arduino uygulaması, yani LED yakıp söndürmekten başlayarak daha karmaşık projelere doğru ilerleyeceğiz.

Serimizde Arduino Başlangıç Seti üzerinden ilerleyeceğiz. Bu set ile yapabildiğimiz uygulamaları tamamladığımızda daha ileri seviye uygulamalara geçeceğiz.

Daha ileri uygulamalar için Arduino Süper Başlangıç Seti’ni tercih edebilirsiniz:

Serinin tamamı için blog sitemize göz atabilirsiniz:

Bu videomuzda breadboard üzerine kurduğumuz devredeki LED’i yakıp söndüreceğiz.

Arduino modellerini sitemizden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz:

Kesme Matı:

Bu video ile beraber bunlar da dikkatinizi çekebilir:
Raspberry Pi 3 içeriklerimiz:
Temel Elektronik içeriklerimiz:
Ürün incelemelerimiz:
Makeblock içeriklerimiz:
Robot Nasıl Yapılır? Baştan Sona Öğren:

Arduino, Raspberry Pi , elektronik, robotik gibi konulara ilginiz varsa Maker Blogu Ziyaret Edin!
Kanalımıza yüklenen videolardan hemen haberdar olmak için abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın!
Twitter’da Bizi Takip Edin:
Facebook Sayfamızı Beğenin:
İntagram’da Bizi Takip Edin:

Tag: arduino led, arduino led yakmak, arduino blink, arduino dersleri, arduino ile led, arduino öğreniyorum, arduino, breadboard, breadboard kullanım mantığı, arduino led yakıp söndürme, arduino led yakmak kodu, basit arduino projeleri, void loop, void setup, delay, arduino uno led yakmak, arduino blink led, arduino blink kodu, arduino blink devresi, arduino uno led blink, arduino blink uygulaması, arduino led blink program

Xem thêm: https://360congnghe.net/category/internet

Nguồn: https://360congnghe.net

27 Comments

 1. Benim devrem yanmıo aynısını yaptım videodaki ama olmuyor akım gitmiyor bi türlü aynısı yapıyorum her detayına dikkat ediyorum ama yok akım gitmiyor , yanmıyor devre usandım valla kaç kez dedim olmuyor bi türlü

  Reply
 2. hocam 3 tane elimde led var tek butonla butona basıldıgında 1. led diyerleri sönuk 2.led yandıgında diyerleri sonuk 3. led yandıgında diyerleri sönuk seklınde yapamadım yardımcı olurmusunuz?

  Reply
 3. Öğrencilerim için trafik lambası düşünüyorum. Çocuklar için iyi olur diye umarak. Sarı kırmızı ve yeşile komut verip bahçeye çizdiğim pistte kullanacağım. Bu işlemi yapabilir miyim.

  Reply
 4. Hiç çalışmadı, birde çok kısır bilgiyle devam ediyorsun anlatmaya, lambanın artısı eksisi direncin giriş çıkış yönü, ve gibi birçok eksik enlatım var yinede tüm seçenekleri dememe rağmen olmadı

  Reply
 5. Sevgili İlge, 7 yaşındaki oğlumun elektroniğe merakı sayesinde edindiğimiz Arduino Mega 2560'ımızı sayende çok kolay şekilde çalıştırdık ve ışığımız yanıp sönünce evde alkış koptu. Hepimiz çok mutlu olduk. Çok teşekkür ederiz.

  Reply

Post Comment